عناصر مهم در تهیه تجهیزات مورد نیاز

همانطور که قبلا تاکید کرده ایم ، آگاهی و شناخت نیازهایمان در تهیه ی آنها کمک شایانی به ما خواهند کرد. این روزها با فراهم شدن بستر فضای مجازی برای تامین کنندگان و فروشندگان اطلاعات مناسبی را از طریق جستجو در اینترنت می توان بدست آورد؛ اما این آگاهی ها به تنهایی کافی نیست.

 “نیاز مقوله ای نسبی و برای هر فرد نسبت به برنامه ریزی و هدف گذاری هر مجموعه متفاوت و متنوع است”؛ هر شخص و هر مجموعه ای باید به طرزی به تحلیلِ بستری دست یابد، تا چالش های اهداف مورد نظرش را رفع و رجوع کند و بتواند قدم های موثرتری را برای رسیدن به اهدافش بردارد.

این فرآیند در بدست آوردن اطلاعات لازم از افرادی که در نهایت قصد خرید از آنها را داریم نیز ما را یاری خواهند کرد؛ چرا که شما هر چقدر اطلاعات روشن تری از نیازهایتان به فروشنده انتقال دهید، بر همین اساس در فراهم کردن نیازهای شما موفق تر عمل خواهد کرد.

در همین راستا در این بخش به صورت مختصر به عواملی که می تواند در تهیه تجهیزات مورد نیاز کمک کند اشاره می کنیم :

تعیین بودجه و مدیریت مالی

اولین اقدامی که می تواند به شما کمک کند، محاسبه ی دقیق میزانِ بودجه برای هر بخش است؛ با این کار شما می توانید بفهمید چه میزان از بودجه را برای هر بخش صرف کنید تا در تمامی بخش ها از تعادل و یکنواختی برخوردار باشید.

تحقیق و جستجو

عامل بعدی که می توانیم به آن اشاره کنیم، استفاده از تجارب افرادی است که به هر شکلی همکار شما محسوب می شوند. اگر با رعایت احترام بتوانید با همکاران و افرادی که قصد دارید در هر قسمت با آنها همکاری انجام دهید گفتگو کنید و نیازها و تجهیزات مورد استفاده در آن بخش را دریابید، در تهیه آنها موثرتر عمل خواهید کرد.

اگر چه تهیه و خرید تجهیزات مورد نیاز در کسب و کار کافه داری و یا وسایلی که جهت دم آوری قهوه در منزل و محل کار استفاده می شود به ظاهر کار دشواری به نظر نمی رسد؛ اما اگر با افراد فعال در این زمینه صحبت کنید، متوجه خواهید شد که نه تنها کار ساده ای نیست بلکه نیاز به اطلاعات و تحقیق و شناخت دقیق نیز دارد.

 اگرچه همه ی ما آگاهیم که میزان اطلاعات وابستگی مستقیمی با اهداف ما دارد (به عنوان مثال افرادی که برای راه اندازی کافه اقدام به خرید می کنند) نیاز به اطلاعات بیشتری نسبت به افرادی که برای منزل یا محل کار به دنبال تهیه تجهیزات هستند دارند.

برنامه ریزی و هدف گذاری

بهتر است پیش از آنکه اقدام به خرید تجهیزات کنید، ابتدا در مورد اهداف و برنامه هایی که دارید کمی فکر کنید و سپس برنامه ریزی کنید؛ حتی اگر نیازتان در حد خرید یک دم افزار ساده باشد. چرا که همین دم افزار ساده اگر مناسب با نیاز شما تهیه نشود نه تنها به کارتان نمی آید بلکه ممکن است شما را از مسیر اهدافتان منحرف سازد.

شناخت و کاربرد تجهیزات

شناخت درست کالاها می تواند مسیر شما را هموار سازد. این مسئله به شما کمک می کند تا از روی قیمت اجناس قضاوت نکنید. ممکن است گاهی کالایی با قیمت پایین نیاز شما را برطرف کند. به عنوان مثال اگر قصد دارید از ترازو فقط برای دم آوری قهوه استفاده کنید، قطعا یک ترازوی ساده دیجیتال می تواند نیاز شما را برطرف کند و نیازی به موارد مشابه با کیفیت و قیمت بالاتر نداشته باشید.

این موضوع حتی برای مجموعه هایی که در حال راه اندازی هستند نیز کارآمد است. اگر دقیق اهداف خود را آنالیز کنند احتمالا می توانند به اجناسی با قیمت پایین اما کیفیت نسبی شروع به کار کنند و رفته رفته با کسب درآمد کیفیت آنها را افزایش دهند. البته این موضوع نباید باعث شود تا توجهشان از کنترل و افزایشِ هرچه بیشتر کیفیت منحرف شود.

سعید عبدی نسب

نویسنده متن: مجتبی حیدری

طراح تصاویر: تینا پناهی

ادیت ویدیو: سپیده اسلامی

مدیر سایت و شبکه های اجتماعی: فرزام زمانی

لطفا برای حمایت از ما، این ویدیو را در یوتیوب ببینید!