تحلیل نیاز پیش از خرید اسپرسو ماشین

دستگاه اسپرسو

یکی از عوامل قابل اهمیت در انتخاب دستگاه اسپرسو “تحلیل نیاز است”. اینکه بتوانیم احتمالات را محاسبه کنیم که در هر روز چند فنجان اسپرسو ممکن است سرو کنیم و در نتیجه نسبت به نیازمان دستگاه را تهیه کنیم.

عامل بعدی که باید توجه کنیم یکنواختی مستمر در تمام فنجان ها و کنترل متغیرهاست که در دستگاه های منوال قابل اجرا می باشد و متاسفانه در دستگاه های تمام اتوماتیک این امکان کاهش می یابد و باعث کم شدن خلاقیت در باریستاها میشود.

پس با بررسی اجمالی انواع ماشین های اسپرسو میتوان نتیجه گرفت: دستگاه های  نیمه اتومات راه حل مناسب تری می باشد، چرا که می توان “از طریق کنترل انسانی و دقت بیشتر، به یکنواختی بیشتری در فنجان ها دست پیدا کرد”

دستگاه های منوال (نیمه اتومات)|دستی

شما مسئول فنجان ها هستید و زمان شروع و پایان جریان آب را کنترل می کنید، اما فشار آب تنظیم شده است. آسیاب کردن دانه ها، کوبیدن قهوه و کنترل زمان عصاره گیری به وسیله ی باریستا انجام میشود.

دستگاه های اتوماتیک

دراین دستگاه ها جریان آب به صورت خودکار متوقف می شود و از طریق منوی دستگاه تنظیمات لازم مانند مقدار آب برحسب زمان یا وزن، کنترل میشود که البته از دقت لازم برخوردار نمی باشد.

دستگاه های تمام اتوماتیک

این دستگاه ها همه ی کارها را انجام می دهند و متغیرها را (البته نه به صورت هوشمند) ولی کنترل میکنند، مثل آسیاب کردن قهوه، اندازه گیری قهوه و کوبیدن قهوه. کافیست دکمه ی استارت را فشار دهید تا چند ثانیه بعد محصول نهایی را با تلفیق لازم تحویل بگیرید.

سعید عبدی نسب

نویسنده متن: مجتبی حیدری

طراح تصاویر: تینا پناهی

ادیت ویدیو: سپیده اسلامی

مدیر سایت و شبکه های اجتماعی: فرزام زمانی

برای حمایت از ما،این ویدیو را در یوتیوب ببینید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید!

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید