از کجا شروع کنیم؟

شروع هر مسیری و هر آغازِ به کاری نیازمند تحقیقات و بررسی از زوایای متفاوتی است. اما فراموش نکنیم قبل از این مراحل و پیش از آغاز شغل، کار و یا هر هنری که قصد انجامش را داریم ، باید به درونمان رجوع کنیم و کشف کنیم اشتیاق ما و علاقه ی ما به این کار در چه حدی است! آیا این کار انگیزه و انرژی لازم برای حرکت به ما می دهد؟ آیا این کار همان کاریست که هویت ما را شکل می دهد و ما را خوشحال نگه می دارد؟

حرفه ی باریستایی هم ازین قاعده مستثنا نیست و چه بسا بیشتر از مشاغل دیگر نیاز به اشتیاق و علاقه دارد. در واقع باید توجه کنیم هر شغلی که نیاز به رابطه ی بیشتر و مستقیم با افراد دارد، علاقه باید در سطوح اول تصمیم گیری قرار بگیرد تا بتوانیم در افراد اثر گذار باشیم!

 همه ما می دانیم خصوصیات اخلاقی می تواند افراد را به سمت ما جذب کند و یا از ما براند، پس قبل از هر کار در این شغل باید بتوانیم رویی گشاده و لبخندی همیشگی داشته باشیم تا مهمانان ما از رفت و آمد به فضایی که ما در آن کار می کنیم لذت ببرند و فراموش نکنیم کاری که علاقه در آن وجود نداشته باشد و صرفا از نگاه تجارت و درآمد به آن نگاه شود، احتمال موفقیت در آن کاهش خواهد یافت.

اما افرادی که بخش علاقه و هدف گذاری و برنامه ریزی را مشخص کرده اند و با توجه به آنها تصمیم گرفته اند در این حوزه فعالیت کنند، بهتر است از چند مرحله عبور کنند تا مستحکم تر و قوی تر در این مسیر قدم بردارند:

  • حوزه ی متصل به  قهوه پتانسیل بالایی برای فعالیت دارد و هر بخش می تواند به شکلی حرفه ای و تخصصی دنبال شود. پس بهتر است عزیزانی که قصد دارند در این حرفه فعالیت کنند ابتدا در مورد همه ی بخش ها حداقل کمی اطلاعات کسب کنند و سپس به دقت و با توجه به ویژگی های شخصی خود ارزیابی کنند که کدام بخش با آنها همخوانی بیشتری دارد.
  • این روزها به لطف فضای مجازی کتاب ها و مقالات زیادی نشر می شود و در دسترس همگان قرار دارد و می توانند آنها را مطالعه کنند و در مورد بخشی که انتخاب کرده اند تحقیق کنند و از فیلم های آموزشی و تجربیات افرادی که در این حوزه فعالیت کرده و می کنند بهره لازم را ببرند. تجارب افراد می تواند تاثیر بسزایی در حرفه و شغلی که ما به آن علاقه مند هستیم بگذارد.
  • دانش قهوه روز به روز در حال رشد کردن است و مطالب در حال تغییرند، پس بهتر است که افراد در مورد انواع قهوه، گونه ها و نژاد آنها نسبت به تولیدات کشورها و مزارع مختلف تحقیق کرده و اطلاعات خود را به روز نگه دارند.
  • در قدم بعدی بهتر است به صورت موقت در کافه ها به شکل کمکی فعالیت کنند تا با فضای کافه و جوِ محیط بیشتر آشنا شوند. شناخت مهمان ها، افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند و شناخت تجهیزات مورد نیاز، اثر بسزایی در این کار خواهد داشت.
  • فعالیت در این حوزه نیازمند شناخت بیشتر نسبت به انسانهاست و فرقی نمی کند که در کدام بخش فعالیت می کنید، لحظه به لحظه ی این حرفه با افراد و حالات آنها در ارتباط است. چه در بخشی که طعم اهمیت دارد و آنچه شما آماده می کنید و مهمانان میل می کنند و چه در بخشهای مهمانداری و پذیرایی از افراد. بارها در مورد روش پذیرایی و مهمانداری صحبت کرده ایم و اهمیت آن را یادآوری کرده ایم. پس برای بهتر عمل کردن در کار خود به موازات کسب تخصص، در مورد افراد و حالات و روحیه ی آنها کسب دانش کنید و سعی کنید با توجه به آنها روشی مختص به خود را برگزینید.

 

  • پس از عبور از این بخش ها ابتدا در مورد مدرس ها و افرادی که در این حوزه به آموزش مشغول هستند تحقیق کنید و پس از ارزیابی، شروع به گذراندن دوره ها و مراتب حرفه ای تر کنید تا به صورت تخصصی و علمی فعالیت خود را آغاز کنید.

سعید عبدی نسب

نویسنده متن: مجتبی حیدری

طراح تصاویر: تینا پناهی

ادیت ویدیو: سپیده اسلامی

مدیر سایت و شبکه های اجتماعی: فرزام زمانی

پادکست ما رو میتونید در Anchor, Spotify و google podcast بشنوید!

برای حمایت از ما، این ویدیو را در یوتیوب ببینید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید!

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید