اثر چیدمان بار در راندمان کار

در هر کافه ای چیزی که شاید کمتر به چشم بیاید اما از اهمیت بالایی برخوردار است نحوه ی طراحی  چیدمان بار سرد و بار گرم است مسئله ای که هم در راندمان کار و هم در نحوه ی آماده کردن سفارش مهمانان اثری عمیق دارد و هم زیبایی و جذابیت بصری کافه تحت تاثیر این قسمت می باشد. معمولا درگذشته بار سرد و بار گرم در یک قسمت جایگذاری میشد زیرا هم تنوع آیتم ها محدودتر بود و هم اینکه کافه ها در مکان هایی کوچک انتخاب میشدند اما این روزها با گسترش علم این صنعت و هم وسعت آیتم ها در نوشیدنی های سرد و گرم و تنوع منو در کافه ها این اجازه را نمی دهد تا هردو بار در یک قسمت قرار بگیرند.

به همین دلیل دراین پست به چند نکته ی کلیدی این موضوع اشاره می کنیم.

جدا بودن این دو قسمت از یکدیگر به شما کمک میکند تا طراحی جذابی برای بار در نظر بگیرید وحتی از تجهیزات این دوبخش برای دکوراسیون و زیبایی دیوارها و کابینت های موردنیاز بهره ببرید زیرا لوازم مورد استفاده ی بارتندرها  و باریستاها و حتی شیشه های نوشیدنی و سیروپ ها برای افراد عادی که به عنوان مشتری به کافه می آیند جذابیت زیادی دارد.

فاصله ی این دو بخش به پرسنل بارکمک میکند تا  بتوانند در فضایی راحت تر به کار بپردازند چرا که بارسرد و بار گرم دو مسئله ی تخصصی است که عوامل این دوبخش نیاز به محیطی مناسب برای تهیه ی سفارشات دارند تا خلاقیت و نوآوری نیزدر کار جریان داشته باشد.البته باید به این موضوع نیز توجه کنید که فاصله ی این دوبخش باید به قدری باشد که در عین جدا بودن در دسترسی به یکدیگر نیز دچار مشکل نشوند.

نور مسئله ی مهمی در بار محسوب میشود جدای اثری که نور در روحیه ی پرسنل میگذارد برای تهیه ی نوشیدنیها به خصوص نوشیدنیهای سرد، رنگ محصول نهایی در لیوان اهمیت زیادی دارد و اگر نور، رنگ مناسب و میزان مناسبی نداشته باشد ممکن است پرسنل درتهیه ی سفارش ها دچار مشکل شوند.

ارتفاع بار موضوع مهمی در طراحی است که اگراز استاندارد های تحقیق شده استفاده نشود قطعا پرسنل را دچار مشکلات جسمانی خواهد کرد وحتی بالاتر یا پایین تر بودن بار از قسمت میانی بدن پرسنل در تهیه ی سفارشات نیز اثر بسازایی دارد.

چیدمان تجهیزاتی که بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند مثل ماشین اسپرسو و آسیاب قهوه برای بار گرم و یخچال و فریزر برای بار سرد باید با دقت صورت بگیردتا هم در زمان آماده سازی سفارشات صرفه جویی شود و هم در جایی قرار بگیرند تا پرسنل به راحتی ازآنها استفاده کنند

ورودی و خروجی آب و در بار اهمیت بسیاری دارد زیرا تجهیزات زیادی در بار برای کار به آب نیاز دارند و بحث خروجی آب نیز باید درست صورت بگیرد تا جریان خروج آب مازاد به صورت صحیح اتفاق بی افتد.  

قدرت جریان برق در کافه و بار بسیار اهمیت دارد زیرا در ساعات شلوغی تجهیزات زیادی باهم مورد استفاده قرار میگیرند که اگر میزان قدرت برق کافی نباشد دستگاه ها را دچار مشکل میکند. پریز های برق نیز باید درجایی نصب شود تا بعد از وصل دوشاخه ها سیم های دستگاه خللی در روند کار ایجاد نکنند .

جریان هوا وتهویه در بار باید به درستی صورت بگیرد تا بوی نامناسب به سالن سرایت نکند. 

پادکست ما رو میتونید در Anchor, Spotify و google podcast بشنوید!

برای حمایت از ما لطفا ویدیو رو از یوتیوب ببینید!

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *