وسایل مورد نیاز در دم آوری قهوه: پیچر

پیچر وسیله ایست بسیار شبیه به همان پارچی که در خانه ی همه ما وجود دارد. ولی تفاوت آن با پارچ در ساختار، شکل، متریال و ظرفیت آن می باشد.

پیچرها کاربردهای زیادی در کافه ها دارند. به غیر از استفاده برای گرم کردن شیر، مهمترین کاربرد پیچر برای آماده سازی لاته آرت است. جنس ،شکل، وزن و ساختار دهانه ی پیچر از مهمترین قسمت های مورد نظر جهت انتخاب آنهاست.

جنس پیچر

معمولا از استیل ضدزنگ برای تولید پیچرها استفاده می شود و پیچرهای حرفه ای تر روکش تفلون نیز دارند. 

ظرفیت پیچر

 پیچرهای استاندارد معمولا با ظرفیت های 250- 600 میلی لیتری تولید می شوند. علی رغم این ظرفیت ها شما می توانید پیچرهای کوچکتر یا بزرگتر هم پیدا کنید.

مهم ترین چیزی که باید هنگام انتخاب سایز پیچر در نظر بگیرید، این است که در واقع برای نوشیدنی تان چه مقدار شیر نیاز دارید چرا که اگر میزان شیر در داخل پیچر کم تر از حد لازم باشد، شما نمی توانید به خوبی لوله نازل بخار را در شیر فرو برده و به خوبی شیر را هوا دهی کنید و فوم مطلوبی را قوام سازی کنید و اگر بیش از حد پر باشد شیر هنگام گرم شدن بیرون می ریزد. مقدار ایده آل شیر، حدود یک سوم مانده به پر شدن ظرفیتِ پیچر می باشد، تقریبا جایی که فرو رفتگی دهانه ی پیچر شروع شده است.

دهانه ی پیچر

دهانه ی پیچرها و قسمتی که برای ریزش شیر استفاده می شود به اشکال مختلفی ساخته می شود تا ضمن کارکرد ساده تر، در ساختنِ انواع طرح های لاته آرت روی فنجان کاربرد مناسبی داشته باشند، به همین دلیل این دو قسمت مهمترین دغدغه ی لاته آرتیست ها برای تهیه پیچر مورد نظرشان می باشد. در همین راستا تولید کنندگان انواع مختلفی از پیچرها را تولید می کنند تا هر شخصی بتواند نسبت به سلیقه و کاربرد شخصی، آنها را انتخاب و تهیه کند.

نظافت پیچر

برای تمیز کردن پیچر هرگز از سیم ظرفشویی و هرچیز زبر دیگری استفاده نکنید. اگر بعد از هر استفاده بلافاصله پیچر را با کمی آب گرم بشویید دیگر نیاز به تجهیزات شست و شو نخواهید داشت.

اما اگر لکه و یا موادی روی پیچر خشک شده و مانده است از مواد طبیعی و ارگانیک مانند مقدار کمی سرکه و آبلیمو برای از بین بردن آنها استفاده کنید.

برای خشک کردن پیچر از دستمال های حوله ای و پارچه های لطیف استفاده کنید.

سعید عبدی نسب

نویسنده متن: مجتبی حیدری

طراح تصاویر: تینا پناهی

ادیت ویدیو: سپیده اسلامی

مدیر سایت و شبکه های اجتماعی: فرزام زمانی

برای حمایت از ما، لطفا این ویدیو را در یوتیوب ببینید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید!

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید