وسوسه رستر شدن

عکس هایی از من و یا رسترهای دیگه تو فضای مجازی هست که خیلیها دیدن. نگاه های خیره به دستگاه رستردر زمان رست، فیگورهایی که بخاطر بهترشدن عکسها با سمپل اسکوپ دستگاه گرفته شده، یا لبخندها و خوش و بش کردن با کارگران مزارع و باز هم فیگورهایی که لحظه ی چیدن گیلاس های قهوه ثبت شده و خیلی لحظه های دیگه که جذابیت بصری خلق کرده، ولی مسئله اینجاس معمولا این عکسها حقیقت کار و سختی های کار رو منتقل نمیکنن و در کل کارایی دیگه ای دارن. این روزا دغدغه باریستاها و دوستانی که تو کافه مشغولند و سوالاتی که از من میشه خیلی من رو درگیر یه مسئله ای کرده که با خودم گفتم با شما هم مطرحش کنم.

به نظر شما چه چیز باعث میشه تا بعضی از باریستاها خصوصا جوون ترها، تصور کنند که پیشرفت و رشد بعد از باریستا بودن رستر شدنه یا ترقی و رشد بعد از رستر بودن مزرعه رفتنه!؟

 هر شغل و تخصصی در هر زمینه ای مراحل و طبقاتی داره که اگرچه وابسته به یک منبع و موضوع کلیه، اما زمانی که از مراحل مقدماتی میگذره، هم این مراحل وسعت بیشتری پیدا میکنن و هم شاخه هایی به اون اضافه میشه که هرکدومش نیاز داره به صورت تخصصی و با تمرکز به اونها پرداخته بشه. قهوه هم همینطوره! این روزها علم قهوه اونقدر وسیع شده که پتانسیل داره صدها شغل وابسته به خودش را پوشش بده تا هرکسی بتونه تمام عمر و زمانش رو صرف یادگرفتن و کسب درآمد تو یکی از این موضوعات بکنه.

اینستا (1)

پیشرفت و رشد برای هرکسی معانی مختلفی داره اما در کل کسب آگاهی و تجربه و تلاش در هر رشته ای خودش پیشرفت و رشد رو با خودش میاره . باریستا شدن و باریستا موندن هم خودش زمان زیادی رو میخواد تا به جایگاهی برسی که بتونی صاحب نظر بشی و “تو!” اون کسی باشی که ایده خلق میکنه و باعث گسترده شدن این صنعت میشه . و همینطور موضوع رست و رستری، با اینکه در رست هم ،کالای اصلی  قهوه است، اما از یه شاخه ی دیگه به قهوه میرسه که خودش مقدماتی داره و مراحلی برای رشد کردن و این اشتباه بزرگی که آدمها تصور میکنن اگر از باریستایی به رستری برسن یعنی پیشرفت کردن! درسته که از هر زاویه ای به قهوه بپردازیم باعث کسب آگاهی و اطلاعات میشه، ولی هر آگاهی و دانشی دلیل بر پیشرفت و ترقی نیست. این روزها دیگه هر کدوم از سرفصل ها و شاخه های مربوط به قهوه دنیای بزرگی شده که اگر” علاقه و هدف خودتو مشخص نکنی قطعا سرگردان میمونی و میبینی سالهاس که داری از این شاخه به اون شاخه میپری و هیچ رشدی نکردی!” و برعکس اگر هدف و علاقه ی خودتو درست تحلیل بکنی و دقیق درموردش تصمیم بگیری فرصت داری تو یکی از این شاخه ها  به مراحل بالا برسی و متخصص بشی!

پیشنهاد من برای رشد و پیشرفت در هر قسمتی که مشغول هستین، اول هماهنگ کردن “قلبتون، باخودِ خودِتونه”. اینکه بدونید مسیری که شروع کردید رو دوس دارید یا نه! علاقه درکار قطعا پیشرفت براتون میاره، وقتی کاری رو دوست داشته باشید از تلاش کردن براش خسته نمیشید، دلتون نمیخواد رهاش کنید تا ته اون کارو در بیارید اون وقته که تازه خلاقیت میاد سراغتون و فرصت پیدا میکنید وسیع تر نگاه کنید و بازهم ادامه بدید…

سعید عبدی نسب

نویسنده متن: مجتبی حیدری

طراح تصاویر: تینا پناهی

ادیت ویدیو: سپیده اسلامی

مدیر سایت و شبکه های اجتماعی: فرزام زمانی

پادکست ما رو میتونید در Anchor, Spotify و google podcast بشنوید!

لطفا برای حمایت از ما، این ویدیو را در یوتیوب ببینید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید!

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید