اهمیت ارتباط موثر بین باریستا و رستر

عموما افرادی که در حرفه ی باریستایی فعالیت می کنند از اهمیت ارتباط با برشته کاران قهوه، به خوبی آگاهی دارند؛ چرا که برشته کاران آخرین حلقه ی چرخه ی تولید قهوه را، پیش از دم آوری تشکیل می دهند و معمولا آنها در طی فرایند رستِ قهوه، اطلاعاتی را بدست می آورند که می تواند باریستاها را در دم آوری قهوه یاری کند.

از آنجایی که نگاه برشته کاران به قهوه نگاه متفاوتی از زاویه دید باریستاها می باشد، این رابطه ی موثر کمک می کند تا نگاه جامع تری به قهوه شکل بگیرد و در روند فعالیت و رشد هر دو طرف اثر عمیقی داشته باشد.

هر دانه ای که باریستاها دم آوری می کنند، پتانسیل های طعمی بخصوصی دارد و زمانی که رابطه ی مستمری بین باریستا و رستر شکل بگیرد نسبت به این اطلاعات بیشتر آگاه خواهند شد. به عنوان مثال اگر جلسه های کاپینگ مشترکی با هم برگزار کنند، قطعا اطلاعات دقیق تری دریافت خواهند کرد! زیرا عموما رسترها در مورد دانه هایی که رست می کنند جدی تر تحقیق کرده اند و نسبت به طعم و کیفیت قهوه ها اطلاعات دقیق تری دارند، از طرف دیگر باریستاها به علت دم آوری های مکررِ قهوه می توانند به رسترها اطلاعاتی را انتقال دهند که در یکنواختی و ثبات رست کمک بسزایی کند.

و در کل روشن است که هر مجموعه ای نسبت به محصول خود اطلاعات جامع تر و دقیق تری را دارد و ساده تر می تواند به شما بگوید: قهوه ای که در اختیار شما قرار داده است دقیقاً چه طعم‌ و مزه ای دارد، در کل انتقال تجربه میان این اشخاص کمک قابل ملاحظه ای را رقم خواهد زد.

معرفی قهوه، خصوصا قهوه های تخصصی به مهمانان، نیاز به تمرین و آگاهی مناسبی دارد و شخصی که قهوه را دم آوری می کند با رابطه و معاشرت با رسترها می تواند سطح اطلاعات خود را افزایش دهد تا انتقال اطلاعات مورد نیاز به مهمانان ساده تر اتفاق افتد. علی رغم این موضوع این مسیر می تواند قدرت تواناییِ تجزیه و تحلیل اطلاعات در مورد انواع قهوه ها را افزایش دهد.

رشد کردن در این حرفه نیاز به شناخت افراد بیشتر و گسترشِ افرادِ فعال در این حرفه را دارد، با رابطه ی بیشتر با رسترها می توانید این چرخه را سرعت ببخشید و با علاقه مندان بیشتری ارتباط برقرار کنید.

علی رغم این موضوع حمایت از یکدیگر و به اشتراک گذاشتن نظرات و ایده ها به رشد فردی و مجموعه ی این صنعت کمک بسزایی خواهد کرد. 

سعید عبدی نسب

نویسنده متن: مجتبی حیدری

طراح تصاویر: تینا پناهی

ادیت ویدیو: سپیده اسلامی

مدیر سایت و شبکه های اجتماعی: فرزام زمانی

لطفا برای حمایت از ما، این ویدیو را در یوتیوب ببینید!

این مطلب را به اشتراک بگذارید!

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید